Facebook

Aktualności

Utworzono Świętokrzyską Rybacką Lokalną Grupę Działania

Data dodania: 21.04.2015

W dniu 17 kwietnia 2015 roku w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie odbyło się Zebranie Założycielskie Stowarzyszenia Świętokrzyska Rybacka Lokalna Grupa Działania, która swym zasięgiem obejmuje 18 gmin, 3 samorządy powiatowe - włoszczowski, jędrzejowski i konecki. Główna siedziba stowarzyszenia zlokalizowana będzie we Włoszczowie. 

Czytaj więcej >

Zgłoszenia na Dni Otwarte Funduszy

Data dodania: 15.04.2015

Jeżeli jesteś beneficjentem Funduszy Europejskich i chciałbyś pokazać odwiedzającym to, co udało się Tobie osiągnąć lub zbudować dzięki środkom UE, zapraszamy do udziału w akcji! Zgłoszenia należy dokonać do 17 kwietnia 2015 r.! !!!

Czytaj więcej >

Wypoczynek i rekreacja w cieniu zabytkowego Parku Podworskiego i Zboru Ariańskiego w Gminie Kluczewsko

Data dodania: 15.04.2015

W imieniu Gminy Kluczewsko przedstawiamy Państwu filmiki prezentujące w bardzo szerokim spektrum obszar tej właśnie gminy. Projekt pt."Wypoczynek i rekreacja w cieniu zabytkowego Parku Podworskiego i Zboru Ariańskiego w Gminie Kluczewsko" " "  zoa zosta"" został zrealizowany w ramach Osi Priorytetowej 4 Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.  

Czytaj więcej >

LGR NA TARGACH AGROTRAVEL 2015

Data dodania: 14.04.2015

W minioną niedzielę zakończyły się tegoroczne Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2015. Kieleckie wydarzenie to najważniejsza specjalistyczna impreza w Polsce integrująca branżę turystyczną z obszarów wiejskich Polski i Europy. Ich charakterystyczną cechą jest możliwość upowszechnienia, w jednym miejscu i czasie, wielokulturowej oferty europejskiej turystyki wiejskiej i agroturystyki. 

 

 

Czytaj więcej >

TWORZENIE STRATEGII NA LATA 2014 - 2020

Data dodania: 25.03.2015

Szanowni Państwo,

W najbliższym czasie LGR „Między Nidą a Pilicą” planuje zintensyfikować działania zmierzające do stworzenia monofunduszowej lokalnej strategii rozwoju na lata 2014-2020. Strategia ta będzie kontynuacją działań LGR „Między Nidą a Pilicą” oraz  „LGR Jędrzejowska Ryba”, które podjęły już odpowiednie, wspólne działania zmierzające do połączenia swych sił i utworzenia jednej silnej organizacji, która będzie mogła zawalczyć o środki finansowe z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego. 

Czytaj więcej >

Zestawienie RRW-22

Data dodania: 15.01.2015

Informujemy, że do dnia 16 marca 2015 r. uprawnieni do rybactwa zobowiązani są złożyć sprawozdanie RRW-22 za rok 2014 - "Zestawienie dotyczące powierzchni stawów rybnych oraz ilości ryb wyprodukowanych w stawach rybnych i innych urządzeniach służących do chowu lub hodowli".

 

Czytaj więcej >

Szkolenie branżowe w Rudzie Malenieckiej

Data dodania: 31.12.2014

W dniu 29 grudnia 2014 roku w nowo otwartej siedzibie Izby Tradycji im. prof. Franciszka Staffa w Rudzie Malenieckiej odbyło się szkolenie skierowane do przedstawicieli branży rybackiej oraz członków organów LGR - Zarządu, Komitetu i Komisji Rewizyjnej - oraz pracowników biura LGR „Między Nidą a Pilicą”. Celem szkolenia było omówienie nowej perspektywy finansowej dla LGR i przedstawicieli sektora rybackiegoz Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze 2014 - 2020”.

 

Czytaj więcej >

Konferencja „Realizacja projektów regionalnych w ramach osi 4 PO RYBY w województwie łódzkim”

Data dodania: 18.12.2014

W dniu 16 grudnia 2014 roku w siedzibie Pałacu Stadniny Koni w Walewicach odbyła się konferencja podsumowująca wdrażanie Osi 4 PO RYBY 2007-2013 w województwie łódzkim.

Czytaj więcej >

Kolejne projekty z Programu BONUS zrealizowane

Data dodania: 15.12.2014

Kolejne 3 projekty z Programu "BONUS Między Nidą a Pilicą" zostało zrealizowanych przez naszych wnioskodawców. Zarząd LGR na posiedzeniu w dniu 9 grudnia 2014 roku podjął uchwałę o przyjęciu złożonych rozliczeń wykorzystania dotacji przez wnioskodawców „BONUS-a” – programu, którego głównym celem jest wspieranie organizacji pozarządowych działających na obszarze LGR w realizowanych przez nie działaniach.

 

Czytaj więcej >

Otwarcie Izby Tradycji im. prof. Franciszka Staffa w Rudzie Malenieckiej

Data dodania: 04.12.2014

W minioną sobotę (29 listopada) br. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w otwarciu Izby Tradycji im. prof. Franciszka Staffa w Rudzie Malenieckiej – projektu, który został zrealizowany za pośrednictwem naszej Lokalnej Grupy Rybackiej z Europejskiego Funduszu Rybackiego. Ta placówka muzealna jest jedynym takim projektem zrealizowanym na naszym obszarze, dlatego też bardzo miło nam informować o istnieniu takiej perełki.  

Czytaj więcej >

Nasi członkowie