Facebook

Aktualności

Analiza SWOT - konsultacje społeczne

Data dodania: 19.11.2015

Szanowni Państwo,

Przekazujemy Państwu roboczą wersję analizy SWOT, czyli mocnych i słabych stron obszaru  Świętokrzyskiej Rybackiej Lokalnej Grupy Działania oraz szans i zagrożeń wpływających na ten obszar z zewnątrz. Po raz kolejny prosimy Państwa o dodanie swoich uwag. Czy wszystkie silne i słabe strony zostały zauważone? Może są jeszcze inne szanse i zagrożenia, na które warto zwrócić uwagę. Włączcie się do dyskusji, a Strategia będzie miała prawdziwie oddolny charakter, stanowić będzie odzwierciedlenie prawdziwych problemów i potrzeb, które dzięki temu dokumentowi będzie można rozwiązywać. 

Czytaj więcej >

24 organizacje zrealizowały już projekty w ramach IV edycji Programu BONUS

Data dodania: 29.09.2015

Dwadzieścia cztery organizacje zrealizowały już projekty z Programu "BONUS Między Nidą a Pilicą" - programu, którego celem jest wpieranie organizacji pozarządowych działających na obszarze Lokalnej Grupy Rybackiej „Między Nidą a Pilicą” w realizowanych przez nie działaniach. Na posiedzeniu w dniu 28 września 2015 roku Zarząd LGR przyjął rozliczenia dotacji projektów. 

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom programu Bonus i jednocześnie gratulujemy pomysłów na realziację Waszych działań. Życzymy Państwu kolejnych ambitnych przedsięwzięć, pomyślnego rozwoju organizacji i wiele sukcesów.  

Czytaj więcej >

Zakończyliśmy cykl spotkań konsultacyjnych

Data dodania: 22.09.2015

W dniu wczorajszym zakończyliśmy cykl spotkań konsultacyjnych w zakresie tworzenia LSR na lata 2014-2020, których celem było przeprowadzenie analizy SWOT. Wśród uczestników spotkań znaleźli się przedstawiciele sektora rybackiego, publicznego, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, lokalni liderzy oraz mieszkańcy. Uczestnicy przeprowadzali analizę mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń, dzięki której wyznaczymy główne kierunki rozwoju Świętokrzyskiej Rybackiej Lokalnej Grupy Działania. Zidentyfikowano również zasoby, jakimi dysponują mieszkańcy oraz potrzeby, na których skupimy się w przyszłym okresie funkcjonowania.

  

Czytaj więcej >

Warsztaty dla sektora rybackiego - kolejnym ważnym pkt. w procesie tworzenia nowej LSR

Data dodania: 21.09.2015

Dnia 17 września br. w siedzibie Biura LGR zostały przeprowadzone warsztaty dla przedstawicieli sektora rybackiego z zakresu prac nad nową Rybacką Lokalną Strategią Rozwoju. Zgromadzeni aktywnie uczestniczyli w spotkaniu przedstawiając swoje potrzeby oraz pomysły na ich realizację. Niemalże każde gospodarswto rybackie przedstawiło swoją listę priorytetów rozwoju w przyszłym okresie finansowania. Wszystkie sugestie i propozycje są niezwykle ważne i pomocne w procesie tworzenia nowej Rybackiej Lokalnej Strategii Rozwoju. 

Czytaj więcej >

Zbieramy pomysły na rozwój obszaru!!!

Data dodania: 17.09.2015

W związku z trwającymi pracami nad opracowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju dla Świętokrzyskiej Rybackiej Lokalnej Grupy Działania, zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie fiszki projektowej, w której można uwzględnić własne pomysły przyczyniające się do rozwoju obszaru działania ŚRLGD.  

Czytaj więcej >

Konsultacje społeczne dot. analizy SWOT w ramach prac nad nową LSR

Data dodania: 16.09.2015

W ramach trwających prac nad nową Rybacką Lokalną Strategią Rozwoju w najbliższy poniedziałek tj. 21 września br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie (ul. Armii Krajowej 9/parter) odbędzie się spotkanie poświęcone analizie mocnych i słabych stron oraz szans i zagrożeń, a także analizie celów przyszłej strategii dla obszaru działania Świętokrzyskiej Rybackiej Lokalnej Grupy Działania, na które serdecznie zapraszamy przedstawicieli sektora: rybackiego, publicznego, społecznego, gospodarczego, jak również osoby fizyczne.  

Czytaj więcej >

Za nami spotkania w sprawie tworzenia nowej Lokalnej Strategii Rozwoju

Data dodania: 08.09.2015

Za nami spotkania w sprawie tworzenia nowej Rybackiej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Do konsultacji społecznych zaprosiliśmy przedstawicieli samorządów, organizacje społeczne, rybaków oraz przedsiębiorców. 

Czytaj więcej >

Punkt Konsultacyjny w Biurze LGR

Data dodania: 01.09.2015

Lokalna Grupa Rybacka „Między Nidą a Pilicą” przygotowuje nową Lokalną Strategię Rozwoju na lata 2014-2020. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do odwiedzenia Punktu Konsultacyjnego w Biurze Zarządu LGR, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00. 

Czytaj więcej >

Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych dot. opracowania strategii na lata 2014-2020

Data dodania: 01.09.2015

Szanowni Państwo!

W związku z przystąpieniem Świętokrzyskiej Rybackiej Lokalnej Grupy Działania do opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 na terenie gmin: Fałków, Imielno, Jędrzejów, Kluczewsko, Krasocin, Małogoszcz, Moskorzew, Nagłowice, Oksa, Radków, Ruda Maleniecka, Secemin, Sędziszów, Słupia Jędrzejowska, Słupia Konecka, Sobków, Włoszczowa, Wodzisław zapraszamy do udziału w spotkaniach, których celem jest zaprezentowanie wstępnej oceny i potencjału obszaru oraz ustalenie listy zadań priorytetowych zgodnych z Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020.
PLAKAT: KLIKNIJ TUTAJ.
 

Czytaj więcej >

LGR na Dożynkach Powiatowych w Radkowie

Data dodania: 25.08.2015

W dniu 23 sierpnia br. w Radkowie odbyło się doroczne święto rolników z terenu powiatu włoszczowskiego, w którym aktywnie uczestniczyła również nasza LGR.  

Czytaj więcej >

Nasi członkowie